İADE VE DEĞİŞİM PROSEDÜRÜ

 

1 - Ürün İadesi Nasıl Yapılır ?

İade etmek istediğiniz ürünü teslim tarihinden itibaren en geç 14 iş günü içinde kullanılmamış veya zarar görmemiş halde faturasıyla birlikte MNG kargo kodu ile ÜCRETSİZ olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Ürünü YALNIZCA MNG kargonun Gunpazar tarafından verilen anlaşma kodu ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz; aksi takdirde ücret kesintisi yapılacaktır. Diğer kargo şirketleriyle yapılan iade ücretleri göndericiye aittir. İade ettiğiniz ürünün Gunpazar'ın ilgili birimleri tarafından incelenip onaylanmasının ardından iade tutarı; varsa kargo, kapıda ödeme ve kampanya bedelleri kesilerek en geç 14 gün içinde hesabınıza yatırılır. 100 TL üzeri alışverişlerinizde size sunmuş olduğumuz kargo bedava kampanyası bedeli ise iadeniz durumunda kesilmektedir. MNG Kargo İade Kodu: 

 


2 - Ürün Değişimi Nasıl Yapılır?

Değişimini yapmak istediğiniz ürünü teslim tarihinden itibaren en geç 14 iş günü içinde kullanılmamış veya zarar görmemiş halde faturasıyla birlikte MNG kargo kodu ile ÜCRETSİZ olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Ürünü MNG kargonun Gunpazar tarafından verilen anlaşma kodu ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz; aksi takdirde ücret kesintisi yapılacaktır. Diğer kargo şirketleriyle yapılan değişim ücretleri göndericiye aittir. Değişim işleminizi yaparken ürünün kodunu renk ve beden tercihinizle birlikte belirtmelisiniz. Değişim işlemlerinde tarafımızdan adresinize gönderilen ürünler için 10 TL tutarında kargo bedeli alınmaktadır. MNG KARGO Değişim Kodu:

 

3 - Hangi Ürünlerin İade ve Değişimi Yapılamaz?

Belirlenen sürenin aşılması durumunda iade ve değişim işlemleri gerçekleştirilemez. Faturasız, etiketsiz, yıkanmış, kullanılmış ve hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmez. Hijyen koşulları gereği iç giyim ürünleri, kozmetik ürünleri ve takılarda iade ve değişim işlemleri uygulanmaz.


4 - Kargo Ücretlendirmesi Nasıl Yapılır?

100 TL ve üzerindeki sepet tutarı için kredi kartı ile ödeme yapıldığı takdirde kargo ÜCRETSİZDİR.  100TL’lik alışverişin iadesi durumunda kampanya dışına çıkıldığından dolayı ürün tutarı 10 TL kargo ücreti kesilerek ilgili hesaba yatırılır. 100 TL ve altındaki sepet tutarı için kredi kartı ile ödeme yapıldığı takdirde kargo ücreti 10 TL’dir. Yüklü miktarda yapılan alışverişlerde ürün ağırlığından dolayı kargo ücretleri değişiklik gösterebilir.

 

5 - Kusurlu Ürün İadesi Nasıl Yapılır?

Gunpazar tarafından yapılan yanlış ürün, beden, renk ve benzeri gönderimler için müşteri hizmetleri (05396519511) ile iletişime geçerek teslim aldığınız ürünün iadesini 14 iş günü içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Belirlenen sürenin aşılması durumunda iade kabul edilmez. Kusurlu ürünler için hem ürünün ücreti hem de ödenen kargo bedeli iade edilir. Ancak cayma hakkını kullanma, beden uyumsuzluğu, ürünü beğenmeme gibi durumlarda yalnızca ürün iadesi sağlanır.

 

6 - Özel Gün ve Kampanya Dâhilindeki Siparişlerin İade ve Değişimi Nasıl Olur?

Özel gün veya kampanyalar eşliğinde satın alınan ürünlerle birlikte gönderilen hediyeler, iade ve değişim yapılması istendiğinde geri gönderilmelidir. Gönderilmemesi durumunda hediye ürün bedeli, ürün tutarından düşülecektir.

 

7- Kargo Teslim Alınmadığında Ne Olur?

Kredi kartı veya hediye çeki ile yapılan alışverişlerde adrese gönderilen kargo alıcı tarafından teslim alınmadığında ürün tutarı, kargonun geliş ve gidiş ücretleri kesilerek alıcının hesabı yatırılır.

 

8- Nasıl Toptan Sipariş Verilir?

Toptan satışa özel fiyatları görebilmeniz için sitemize üye olduktan sonra bizimle iletişime geçip toptan satış müşterisi olduğunuzu bildirmelisiniz. Toptan satışlarda ürünler kusurlu olmadığı takdirde iade ve değişim işlemleri yapılmaz.  Ödemeler havale, EFT veya sitemiz üzerinden kredi kartı ile gerçekleştirilebilir. Toptan Satış Numarası: 0535 649 29 22 Diğer Sorularınız İçin… Gunpazar'ın önceliği her zaman müşteri memnuniyetidir. Müşterilerine her konuda yardımcı olmayı kendisine ilke edinmiştir. Bu nedenle yaşamış olduğunuz olumlu – olumsuz tüm konularla yakından ilgilenmektedir. Yaşayacağınız herhangi bir sorunda direkt iletişim için 0539 651 95 11  numaralı müşteri hizmetleri hattını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer iletişim seçenekleri; Mail: [email protected]  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR